Osprzęt do koparki

Koparka to jedno z najważniejszych urządzeń stosowanych w przemyśle budowlanym. Jest to maszyna do wykonywania robót ziemnych, znajdująca swoje zastosowanie na etapie oddzielania gruntu jak również jako urządzenie służące do przeładunku materiałów sypkich. Prace budowlane stwarzają konieczność zastosowania nie tylko odpowiedniego sprzętu ale także osprzętu stosowanego do konkretnego narzędzia budowlanego. Tak jest między innymi w przypadku zastosowania koparek - muszą one posiadać dodatkowe elementy osprzętu, by mogły pracować bezpiecznie i dokładnie.

Najczęściej stosowane akcesoria do koparek:

Łyżka do koparki - Zastosowanie prawidłowej łyżki może zwiększyć wydajność koparki nawet o 50%. Łyżki podsiębierne, łyżka skarpowa, chwytakowa, ładowarkowa przednia. Każdy rodzaj łyżki do koparki posiada swoje rzeczywiste zastosowanie. Na przykład zrywaki do koparek czy łyżka skarpowa najczęściej wykorzystywane są do usuwania korzeni z ziemi. Koparka z takim osprzętem jest niezbędnym pojazdem wszędzie tam, gdzie przeprowadzane są wylesienia pod inwestycje budowlane czy też przygotowanie terenu do budowy. Koparki wyposażone w odpowiednie łyżki znajdują także swoje zastosowanie także przy pracach rozbiórkowych i innych pracach w trudnym terenie.

Ramiona long reach - zdarza się, że dostęp do pewnych prac budowlanych, wykonywanych na pewnej głębokości jest utrudniony. Ramiona long reach to niezastąpione rozwiązanie podczas tego typu prac związanymi z głębokimi wykopami oraz wydobywaniem materiału spod wody. Przedłużki ramion do koparek, zwykle są dostosowane do wszystkich modeli koparek.
Wyposażenie koparki w ramiona dalekiego zasięgu to duże ułatwienie pracy przy rozbiórkach, wyburzeniach i wykopach przy skarpach.