Zamiatarki uliczne - zastosowanie

Przestrzenie miejskie są stale użytkowane, co stwarza konieczność zapewnienia czystości mieszkańcom danej miejscowości. Jak wiadomo ulice miasta najbardziej rzucającą się w oczy, są zwykle jego wizytówką. Dlatego też większość władz miasta decyduje się na usługi firm sprzątających. Czasy zamiatania miotłą powoli się kończą, a większość firm porządkowych jest zaopatrzona w sprzęt znacznie ułatwiający pracę.

Większość firm porządkowych do tego typu usług stosuje zamiatarki uliczne. Spełniają wszystkie wymagania w zakresie prowadzonych prac porządkowych, są kompaktowe i niezwykle zwrotne. Zamiatarki uliczne przeznaczone są do usuwania zanieczyszczeń powstałych na wszelkich utwardzonych powierzchniach i nie tylko. Bardzo dobrze spełniają swoją rolę w zamiataniu dużych placów, dróg komunikacyjnych oraz parkingów, które pokryte są kostką brukową, asfaltem czy betonem.

Zalety zamiatarek ulicznych

Główną zaletą zamiatarek ulicznych jest ich wielofunkcyjność, niewielkie wymiary, niewielkie gabaryty, komfortowe warunki pracy oraz wysoka wydajność. Zamiatarki uliczne to pojazdy, które znajdują zastosowanie zarówno w małych miasteczkach, jak i wielkich aglomeracjach. Sprawdzają się szczególnie tam gdzie istnieje duża powierzchnia użytkow do sprzątania. Jest to także spore odciążenie służb sprzątających bez specjalistycznych urządzeń.

Zamiatarki posiadają także szeroki wachlarz wyposażenia dodatkowego, dzięki czemu mogą być wielozadaniową maszyną. Możemy je wykorzystać wielosezonowo w sezonie letnim do sprzątania a w sezonu zimowym np. do odśnieżania.