Łyżki do koparki – klucz do jej pracy

Mówiąc o koparkach i o tym, jak powinny one być prawidłowo użytkowane, nie sposób nie zauważyć, że najistotniejszym ich elementem są bez wątpienia łyżki. To one odpowiadają za to, na ile wydajnie pracować będzie koparka i jakie efekty będzie odnosić pracujący na niej. Stąd warto jest postawić na sprzęt najwyższej jakości.

Łyżki do koparek, a także do koparko-ładowarek stanowią jeden z najpopularniejszych i najczęściej kupowanych sprzętów budowlanych. Nie ma się co dziwić – są one przede wszystkim bardzo mocno eksploatowane, stąd też konieczność ich ciągłej naprawy i wymiany. Jakie właściwie łyżki są dostępne na rynku?

Łyżki do koparek – dobierz indywidualnie

Jak wiadomo, łyżki o których tu mowa, będą się od siebie różnic przede wszystkim pod względem zastosowania, rozmiaru oraz sprzętu, do jakiego będą pasować. Stąd też można wyróżnić między innymi:

  • Łyżki do koparek

  • Łyżki do mini-koparek

  • Łyżki do koparko-ładowarek

  • Łyżki ładowarkowe

Warto zauważyć , że to, jaka łyżka będzie nam potrzebna jest zależne przede wszystkim od rodzaju i jakości maszyny, do jakiej zamierzamy ją zamontować. Stąd łyżki do koparki można podzielić jeszcze pod względem udźwigu – produkuje się sprzęty od nieco ponad tony udźwigu, aż po nawet 100 ton w przypadku naprawdę ciężkiej maszynerii. Warto zatem zwrócić uwagę, jaki udźwig jest dla nas konieczny i wybrać na tyle rozsądnie, by nie zaskoczyć się potem niepożądaną awarią.

Warto również nadmienić, że w przypadku łyżek o naprawdę dużej masie, jaką potrafią one udźwignąć, możliwe jest indywidualne omówienie i przygotowanie takiej łyżki z producentem. Wiadomo też, że istnieją pewne cechy, które mogą się różnić dla poszczególnych modeli, jak na przykład materiał, z jakiego wykonano zęby takiej łyżki, albo fakt ich ruchomości.

Łyżka skarpowa – specjalne przeznaczenie

Specjalnym rodzajem łyżki są tak zwane łyżki skarpowe, które różnią się od pozostałych przede wszystkim wyglądem (łyżki skarpowe są dużo szersze od standardowych), a także mają szczególne zastosowanie. Mowa tutaj o fakcie, że łyżka skarpowa używana jest przy plantowaniu, do zbierania warstwy wierzchniej, ale też załadunku (ze względu na dużo większą powierzchnię nośną). Stąd też również ten typ łyżki jest szczególnie popularny.

ZMG – kup najlepszą łyżkę dla swojej koparki

Szukając odpowiedniej łyżki do koparki, warto jest wybrać wartościowego producenta. Wartościowy producent to taki, który pomoże wybrać łyżkę pod sprzęt, jaki posiadamy, doradzi w kwestii wykonania takiej łyżki, a także spełni indywidualne życzenia klienta. ZMG jest właśnie takim producentem. Na państwa życzenie wykonujemy łyżki do zadań specjalnych – o zwiększonej wytrzymałości. Ponadto wybieramy takie rozwiązania konstrukcyjne, które szczególnie ułatwią Państwu korzystanie ze swoich maszyn. Wybierając ZMG wybierasz niezawodność, ale też kontakt z producentem, który pracuje dla Ciebie.