Zamiatarka do ciągnika rolniczego

Odpowiedni wybór zamiatarki stanowi niezwykle ważną sprawę w każdym niemal przedsiębiorstwie zajmującym się pracami drogowymi, zakładzie komunalnym, czy innej firmie i organizacji zajmującej się utrzymanie dróg, placów oraz chodników w czystości. Równie istotny ten wybór jest w gospodarstwach rolnych, gdzie utrzymanie czystości zdaje się być szczególnie ważne.

Biorąc pod uwagę dostępne na rynku sprzęty, ciekawym rozwiązaniem dla rolników może być zamiatarka do ciągnika rolniczego. Firma ZMG produkuje również te lekkie sprzęty, które mogą być przydatne w utrzymaniu w dobrym stanie Państwa gospodarstw rolnych, bądź też pozwolą na rozszerzenie Państwa usług i okażą się źródłem całkiem pokaźnego zarobku.

Zamiatarka komunalna

Czym charakteryzuje się taka zamiatarka do ciągnika? Jak wspomniano wyżej, jest to sprzęt szczególnie lekki na tle innych narzędzi tego typu. Jej waga oscyluje od niespełna 300 do około 470 kilogramów. Co do sposobu działania, napędzana jest ona, jak nietrudno się domyślić, za pomocą ciągnika rolniczego, do którego jest ona przymocowywana. Szczotka w zamiatarce ZMG posiada średnicę ponad 50 cm i jest zbudowana na kształt plastra miodu. Pozwala to na jeszcze dokładniejsze zamiatanie, dzięki czemu taka szczotka jest szczególnie skuteczna. Dodatkowo można mechanicznie regulować zarówno zużycie szczotek, jak i kąt zamiatania. Sama zamiatarka komunalna posiada dwa kółka i występuje w różnych wariantach jeśli chodzi o jej wymiary, co pozwala na wybór narzędzia, które będzie najmocniej odpowiadało naszym wymaganiom. Warto wspomnieć jeszcze o wężach hydraulicznych, które zakończone są szybkozłączkami sucho-odcinającymi ½ lub też euro. Zamiatarka  komunalna pozbywa się śmieci w sposób hydrauliczny (za pomocą odpowiedniego siłownika).

Gdzie mogą Państwo wykorzystać taką zamiatarkę do ciągnika rolniczego? Otóż sprawdzają się one świetnie, jako narzędzia do utrzymania czystości placów, chodników czy też ulic. Można je zatem wykorzystać do utrzymywania czystości w gminie – stąd możliwość wykonywania zleceń delegowanych właśnie z samorządu gminnego. Co więcej – przydatność takiej zamiatarki do ciągnika rolniczego nie kończy się wraz z końcem lata, czy też jesieni. Po usunięciu zbiornika na śmieci może ona służyć jako odmiatarka, bądź też odśnieżarka, co sprawia, że urządzenie to jest wartościowe przez cały rok! Zamiatarka do ciągnika od firmy ZMG stanowi gwarancję zarówno odpowiedniego wykonania jak i wysokiej żywotności. Dużą zaletą zamiatarek oferowanych przez ZMG jest to, że są to maszyny które można dowolnie skonfigurować. Oznacza to że zamiatarki uliczne mogą być zamontowane przykładowo do ciągnika i innych podobnych urządzeń.