Zamiatarki do ciągnika rolniczego – wygoda i łatwość stosowania


Zamiatarki do ciągnika rolniczego to rozwiązanie, które stanowczo ułatwia pracę zarówno w przypadku wykonywania róznych gminnych zleceń, jak I w samodzielnej pracy w gospodarstwie. Możliwość zamocowania takiej zamiatarki do posiadanego już sprzętu stanowi z pewnością dużą wartość dodaną!


Zamiatarki tego typu mają całkiem prosty model działania – sprzęt mocowany jest do ciągników, służąc wykonawcy dwiema (lub trzema) specjalnymi szczotkami, których celem jest wymiatanie zanieczyszczeń naziemnych. Zanieczyszczenia te są następnie zasysane specjalnym mechanizmem do pojemnika na śmieci, co pozwala na odseparowanie zanieczyszczeń. Sam wysyp zanieczyszczeń następuje ręcznie bądź poprzez system hydrauliczny, który stanowczo ułatwia proces usuwania odpadów.

Zamiatarki do ciągników – funkcjonalność ponad wszystko


Co stanowi o sile zamiatarek do ciągników rolniczych? Przede wszystkim prostota działania. O ile łatwiej jest działać w przypadku gdy nie mamy konieczności zakupu drogiego, samodzielnego sprzętu, a zamiast tego wykorzystujemy już istniejącą flotę pojazdów? Pozwala to zaoszczędzić zarówno czas poświęcony na wybór takiego sprzętu, jak i pieniądze, co sprawia, że tego typu sprzęt jest idealny z punktu widzenia indywidualnych odbiorców czy (a może przede wszystkim) niewielkich spółek utrzymujących się z zadań zleconych przez gminę.


Jakie możliwości mają zamiatarki do ciągnika rolniczego?


Często w takich zamiatarkach wykorzystywane są szczotki mające kształt plastra miodu. Pozwala to na jeszcze skuteczniejsze utrzymywanie porządku, poprzez dokładniejsze wymiatanie zanieczyszczeń. Dodatkową zaletą jest możliwość zamocowania do takiej zamiatarki systemu zraszania ulic i placów, co sprawia, że mamy jeszcze większe możliwości. Jakby tego było mało, zamiatarkę taką można wykorzystać również do wymiatania (po odmontowaniu zbiornika na odpady) a nawet odśnieżarkę!

Ta ostatnia funkcja stanowi szczególnie przydatny element jej działania – pozwala na całoroczne korzystanie ze sprzętu a tym samym zwiększa jego funkcjonalność. Nabywając zamiatarkę tego typu dostajemy możliwość szybkiego i skutecznego czyszczenia gminnych placów, chodników czy ulic, dodatkowo usuwając kurze i pyły a co za tym idzie mamy szansę na pełne i dokładne pozbywanie się wszelkich zanieczyszczeń.